Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Organ Bağış Haftası ToplantısıYapıldı.

Güncelleme Tarihi: 29/12/2017

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda 3-9 Kasım ‘’Organ Bağış Haftası’’ nedeniyle toplantı düzenlenmiştir. Düzenlenen toplatıya İl Sağlık Müdürü Dr. Murat COŞKUN, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Anestezi Uzmanı Prof. Dr. Hafize ÖKSÜZ , Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Organ Bağış Koordinatörü Dr. Mehmet Ali DÜZKALE ,Sağlık Müdür Yardımcıları, Yoğun Bakım Çalışanları, Organ Bağış Koordinatörleri ve Sağlık Çalışanları katılmışlardır. Toplantında Bir Konuşma Yapan İl Sağlık Müdürü Sayın Dr.Murat COŞKUN konuşmalarında;

" Organ bağış sayısını arttırmak ve halkımızda organ bağışı bilincini geliştirmek amacı ile her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında 'Organ Bağış Haftası' etkinlikleri yapılmaktadır.Bilindiği üzere organ bağış ve organ nakil sayılarının yetersizliği, son dönemde organ yetmezliği nedeniyle tedavi görmekte olan birçok hastanın organ beklerken hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Hastaların yaşam süresi ve kalitesinde, ülke ekonomisi ve iş gücünde ağır kayıplara yol açan söz konusu organ yetmezlikleri önemli bir sağlık sorunu olarak gündemdeki yerini korumakta olup, organ bağışı ve nakli sayılarının arttırılması Sağlık Bakanlığımızın ve Müdürlüğümüzün öncelikli hedefleri arasındadır. Özverili çalışma gösteren tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eder, göstermiş olduğunuz başarıların 2018.yılında daha da artarak devamını dilerim. diyerek konuşmasını bitirdi.

Daha sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Anestezi Uzmanı Prof. Dr. Hafize ÖKSÜZ ‘’ Beyin Ölümü’’ hakkında sağlık çalışanlarınI bilgilendirmiştir.

Kahramanmaraş Necip Fazıl Hastanesi Organ Bağış Koordinatörü Dr. Mehmet Ali DÜZKALE  ‘’Organ Bağışı’’ hakkında ve bu süreçle ilgili katılımcılara bilgiler vermişlerdir.

‘’GELİN ORGAN BAĞIŞLAYALIM, BİR HAYAT BİTERKEN BİR HAYAT BAŞLATALIM.’’

  • YB032326.JPG
  • YB032332.JPG
  • YB032337.JPG
  • YB032343.JPG