Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 29/12/2017

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Acil Ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesindeki eğitmenler tarafından verilen eğitim 16-19 Ekim 2017 tarihleri arasında yapıldı.
Eğitim kapsamında kursiyerlere ilk gün teorik olarak araç mekaniği, araç bakımı ve temizliği,  sürüş hazırlıkları, araç güvenlik sistemleri, ambulanslarda hız problemleri, araç kontrolü,  geçiş üstünlüğü, virajlar, sollama kuralları, trafikteki özel durumlar, ambulanslarda siren kullanımı, ambulans kazaları konusunda bilgi verildi.
Daha sonra ki 3 gün ise pratik uygulamalara geçildi. Uygulamalı eğitim Pazarcık Narlı karayolu üzerinde, özel bir firmaya ait alanda hazırlanan sürüş parkurunda yapıldı. Uygulamalarda  t-sokak, günlük bakım, paralel park, şerit değiştirme, akü takviye,  panik fren, kontrollü fren, stepne değiştirme, kaçamak manevra, ileri slalom, kar zinciri konularında eğitim verildi.
Eğitimler sonunda teorik ve pratik uygulamalarda başarılı olan Ambulans sürücülerine Kahramanmaraş İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nesrin Pircanoğlu , Acil Ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr.İlyas Acartürk  ve Eğitmenler tarafından katılım belgeleri verildi.

  • YA192171.JPG
  • YA192188.JPG
  • YA192202.jpg