Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İLYAD EĞİTİMLERİ

Güncelleme Tarihi: 29/12/2017

Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği Modül (İLYAD) Eğitimi yapıldı

Acil Hekimliği Sertifika Programı Yönergesi Doğrultusunda Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 26-28 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenen Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği Modül Eğitimi yapıldı.

 İlgili eğitim,  Halk Sağlığı Müdürlüğü Onikişubat Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Salonunda, Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri ve KSÜ Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard.Doç.Dr.Gökçe Gişi  tarafından verildi.

   Acil müdahalelerde Kardiyopulmoner  Resüsitasyon, Entübasyon ve Larengeal Maske , Airway kullanarak hastada havayolu açma ve sürdürme gibi  Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği sağlama konusunda 112 personelinin bilgi ve becerileri geliştirmek amacıyla verilen İLYAD eğitimi, il ve İlçe Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görevli personellerin katılımıyla gerçekleşti.

   Eğitim sonunda kursiyerlere katılım belgeleri, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nesrin Pircanoğlu . İl Ambulans Servisi Baş Hekimi Dr. İlyas Acartürk, İl Ambulans Servisi Baş Hekim Yardımcısı Dr. Fevzi Rıza Demir ve Eğitmenler tarafından verildi.

  • Y9281979.JPG
  • Y9281968.JPG
  • ilyad 28 eylül 2017.jpg
  • Y3316216.JPG
  • Y9282010.JPG