Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı
Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastane Afet Ve Acil Durum Planı Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 29/12/2017

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan program gereğince, yataklı tedavi hizmetleri veren Kamu ve Üniversite de görevli personellere yönelik Hastane Afet Planı (HAP) uygulayıcı eğitimi 15-17 Ağustos tarihlerinde yapıldı.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen Hastane Afet Ve Acil Durum Planı (HAP)Uygulayıcı Eğitimi Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman ve İlimizdeki afet sağlık hizmetleri biriminden uzman kişiler tarafından verildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Kahraman, “İl genelindeki tüm hastanelerimizin afetlere ilişkin önlem almalarını, meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda sunulacak sağlık hizmetleri konusunda gerekli hazırlıkların planlanması, olası bir afet durumunda üç gün boyunca hastane dışından hiçbir yardım almaksızın kendi kendilerine yeterli olmalarını sağlamak amacıyla bu eğitimler verildi. Ayrıca kentimizin konumu gereği afet olma potansiyeli yüksektir. Bu kapsamda hastanelerimizin hazır olmaları da çok önemlidir. İlimizdeki tüm hastanelerimizin Hastane Afet Planı Hazırlayıcısı olacak personellerimize bu eğitimler verilmeye devam edilecektir. Gerek il dışından gelen eğitmenlere, gerekse il ve ilçelerimizden gelen Afet ve Acil Durum birimlerindeki görevlilere teşekkür ederim. “ diyerek sözlerini tamamladı.

Üç gün süren eğitimler sonunda eğitime katılanlara Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Kahraman, Acil Ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. İlyas Acartürk ve Eğitmenler tarafından Hastane Afet Ve Acil Durum Planı Uygulayıcısı katılım belgesi verildi.

  • Y8171166.JPG
  • Y8171259.JPG